Jordánsko 03. - 10. 05. 2022 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1 den/  - odlet z Prahy v ranních hodinách. Ubytování v centru Ammánu, v hotelu se snídaní. Prohlídka moderní části města a večeře v místní restauraci.

2 den/  - po snídani odjezd do cca 6000 let starého města Jerash na Antické památky a vyhlášené tržiště s tím nejlepším kebabem. Ve večerních hodinách příjezd do H **** u mrtvého moře. Večeře individuální v hotelu, nebo blízkém výborném rychlém občerstvení.

3 den/  - po snídani odjezd na horu Nebo, kde údajně spočívají ostatky biblického Mojžíše a návštěva slavného kostela. Následně prohlídka města Madaba a návštěva křesťanského kostela, kde budeme mít vyjímečnou možnost prohlídky od sklepa až po půdu. Oběd ve vyhlášené restauraci. Po obědě koupání a individuální program. Večeře individuální s doporučením na místní oblíbený kuřecí gril.

4 den/ - po snídani odjezd na solné útvary a solné písky, kde si můžete dle libosti nasbírat naprosto čistou sůl pro vaše domácí zdravotní solné roztoky. Dále výlet na křižácký hrad Kerag. Po prohlídce procházka unikátním historickým centrem s návštěvou prodejny, kde si budete moci zakoupit levné a kvalitní výrobky z mrtvého moře. Následně pak návštěva specíálního obchodu s kořením, kde si vyrobíte vlastní curry. Ubytování v hyperluxusním 5* hotelu u 60 °C horkých pramenů a relaxace. Ovšem cesta nebude až tak jednoduchá. Pojedeme opravdu zběsilými serpentýnami a budeme žasnout nad hlubokými stržemi.

5 den/ - po snídani check out a check in v H *** a očekávaná Petra ( Wadu Musa). Prohlídka Litle Petra a městečka. Zde si můžete nakoupit úžasné suvenýry a zažít opravdu velmi exotické městečko. Kdo bude chtít, tak se může podívat na malé tržiště u vchodu do skalního města. Večer na střeše party.

6 den/ - po snídani očekávaná prohlídka skalního města. Každý bude mít možnost se napít a vyfotografovat před Pokladnicí (chrám ve skále) s kopií svatého grálu, který si na tomto místě zahrál ve filmu Indiana Jones a poslední Křížová výprava. Uvidíte neuvěřitelné věci. Oběd v turistické restauraci (cca 300,- Kč, sněz co můžeš). Večer odjezd směr Aquaba a ubytování v H****.

7 den/ - po snídani očekávaný odjezd směr Wadi Rum, kde uvidíte neskutečné pouštní scenérie. Po výletu v poušti na offroadech, odjezd k Rudému moři směr Akaba, kde se ubytujeme v hotelu Hillton. Večer individuální program.

8 den/ - po snídani volný program v Akabě. V poledne odjezd směr letiště. Odlet do Prahy.

V ceně letenky, transfery, po celou dobu místo v automobilu, podíl na benzínu, průvodce, ubytování se snídaní, vízum, všechny vstupy, výlet na offroadech v poušti Wadi Rum.