Cestování doma i po světě: 

 Pro členy klubu a přátele připravujeme výjezdy za potápěním do různých koutů světa. 
Potápěčský klub Respodiving není cestovní kancelář ani cestovní agentura. 
    
Naše motto: "Z ponoru musím mít radost". Není nic horšího, než nasranej potápěč.

Chorvatsko - Potápěčské safárko na lodi Sv. Roko

 I. termín: 21. 08. - 28. 08. 2021 & II. termín: 28. 08. - 04. 09. 2021

Předpokládaná cena: potápěč: 17.500,- Kč, nepotápěč: 14.000,- Kč

Vše se zatím vyvíjí slibně. Průběžně sleduji situaci s cestováním a pomalu se připravuje méně podmínek pro cestu.

Loď je připravena a na začátku června vyplula na první cesty. V půlce června jsem byl Chorvatsku a na schůzce s provozovatelem a kapitánem lodi Sv. Roko jsem domluvil poslední detaily. Na lodi máme novou kuchařku a je šikovná.

Naše plavba začíná v sobotu dopoledne naloděním v přístavu Dugi Rat (pod Splitem 3 km před Omiší). Do přístavu se vracíme v pátek odpoledne. Máme zajištěné uzavřené parkování našich vozidel poblíž přístavu (loni to bylo 20,- EUR za týden/vozidlo).

Trasa vede přes ostrovy Hvar, Brač, Šolta na Vis (hlavně vraky kolem Visu). 

Pár fotek z loňské plavby: www.respodiving.cz/fotky/#vis-2020-02-jpg

Video z loňské plavby: www.youtube.com/watch?v=EK9AH0TM11Y

Podrobnosti cesty a podmínky k přejezdu přes hranice vám sdělím až těsně před akcí, protože se stále něco mění.

V současné době jsme jeli s certifikáte o očkování nebo s testem na Covid a vyplnění formuláře na chorvatském webu. Na hranicích jse fronty do půl hodiny, ale o prázdninách to asi bude horší. Tak s tím časově počítejte.

Cena safárka:

Potápěč               17.500,- Kč          (záloha 10.000,- Kč)

Nepotápěč         14.000,- Kč          (záloha 10.000,- Kč)

Bydlíme na lodi ve dvoulůžkových kajutách, plná penze (snídaně, oběd, večeře). Každou noc jsme v nějakém přístavu na ostrovech (procházka, posezení u vínka a hlavně pohodička). Na lodi je k dispozici, za platbu, točené pivo a další nápoje, ale nechá se jistě tyto potřebné tekutiny zakoupit v obchodech na pevnině, případně si pár plechovek přivézt z domova. V ceně je foukání lahví vzduchem (nitrox, ani další chutné plyny nejsou k dispozici), podrobné informace k lokalitám, na některých ponorech doprovod zkušeného průvodce. Výstroj vlastní, na lodi nejsou ani lahve!

Dle chorvatských zákonů budeme mít na lokalitách u ostrova Vis místního licencovaného průvodce. Tady se platí i příplatky za ponory.

Protože na lodi není žádné vybavení k půjčení, je nutné s sebou mít veškerou výstroj, včetně lahví a zátěže.

 K dispozici je slaná voda v moři, té je dostatek. Na lodi jsou na vrchní palubě toalety a sprchy s dostatkem teplé vody. Pro závisláky je k dispozici WIFI. Na horní palubě je prostor pro opalování a večerní diskuze- prostě příjemné posezení celý den a hlavně večer.

Doplatky za ponory na Visu a parkování se platí na konci pobytu v EUR hotově. Platební kartou to nelze.

Abychom se vyhnuli nějaké čínské chorobě, doporučuji dodržovat hygienické požadavky a je možné, že si vás v průběhu týdne otestuji, kdo se bude bránit půjde přes palubu, případně ho protáhneme pod kýlem.

Vše jsem osobně vyzkoušel, lokality odpotápěl a tak se s čistým svědomím těším na super potápění na Jadranu.

 

 

Předběžně na rok 2023 - 2024 ???

Srí Lanka 01. - 15. 02. 

Předpokládaná cena: potápěč: 39.900,- Kč, nepotápěč: 31.900,- Kč + pojištění

Krásný ostrov Srí Lanka bude pro nás novou lokalitou. Celý resort je zamluven pro naší skupinu, Ubytování, polopenze a 10 ponorů v teplé vodě Indického oceánu. Možnost výletů, zapůjčení skůtrů, koupání a šnorchlování na krásných plážích........

 

Mikronésie - Truk Lagoon: září 2022

Cena: 97.800,- Kč, včetně letenky, ubytování a balíčku 24 ponorů - bez stravy
Vrakové potápění na jedné znejlepších světových lokalit. Opět vyrážíme na Truk. Vybíráme to nejlepší z místních vraků. Při velké operaci americké armády na japonskou vojenskou základnu na Truku bylo potopeno více než šedesát lodí a letadel, najde se i ponorka. Vraky leží v přijatelných hloubkách 6 - 60 m. Většina ponorů je do hloubky maximálně 40 m. K dispozici jsou lahve 12 L, 15 L, twiny i stage, s vlastní postrojí i sidemounty.  Foukat můžeme pacifický vzduch, nitrox i trimix. Ve vodě nás bude provázet zkušený místní průvodce a český průvodce Standa (na Truku přes 200 ponorů). Ubytování v prostorných dvoulůžkových pokojích s pěkným sociálním zařízením a balkonem situovaným k moři. Jídlo (není v ceně) v restauraci resortu se světovou i místní kuchyní. Večerní posezení u venkovního baru pod palmami jen dokreslí úžasný večer.