Cestování doma i po světě: 

 Pro členy klubu a přátele připravujeme výjezdy za potápěním do různých koutů světa. 
Potápěčský klub Respodiving není cestovní kancelář ani cestovní agentura. 
    
Naše motto: "Z ponoru musím mít radost". Není nic horšího, než nasranej potápěč.

Chorvatsko - Potápěčské safárko na lodi Sv. Roko

 I. termín: 21. 08. - 28. 08. 2021 

Obsazení 17 potapěčů: Slabý Standa, Jána Franta, Drnec Jiří, Pastýř Standa, Šibrava Robert, Nován Petr, Novák Martin, Urbánek Martin, Urbánek Lukáš, Sýkora Jiří, Hodouš Vilém, Hogouš Dan, Wildt Jiří, Flieger Karel, Kugler Tomáš,, Ležal Tomáš, Resmanová Martina
 
II. termín: 28. 08. - 04. 09. 2021

Obsazení 17 potápěčů: Slabý Standa, Jána Franta, Jana Martin, Zapadlo Mirek, Satrapová Dáša, Harapesová Saša, Chrástek Franta, Chrásková Renata, Malina Radek, Assmann Leoš, Assmamm Hanka, Polách Víťa, Poláchová Dáša, Hájek Petr, Hájková Adéla, Bureš Roman, Kadlečík Marek

Oba termíny jsou obsazeny! 

Chttěl bych poděkovat za platby od všech přihlášených.  Díky tomu jsem včas mohl zaplatit loď a s tím spojené služby. Už se všichni těšíme do vod Jadranu, slunce a pohodu na lodi. :-) Pokud bude zájem, tak můžeme tuto akci zopakovat příští rok. Pište své představy nebo předběžné přihlášky: standa@respodiving.cz

Předpokládaná cena: potápěč: 17.500,- Kč

Ahojky přátelé.

Čas odjezdu o Chorvatska se blíží. (atualizováno 8.8.2021)

Věřím, že se všichni těšíte a také jste si přečetli emaily, které jsem vám poslal.

Základní informace o vstupu do Chorvatska a návratu do Česka si najdete na stránkách:

www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html

www.mzv.cz/zagreb/cz/viza_a_konzularni_informace/cestovani_a_podminky_vstupu_do.html

Certifikát o očkování nebo testování bude kontrolován i při vstupu na loď. Neradi bychom chytli nějakou chorobu i mezi sebou.

Nepovinný, ale doporučený formulář ke vstupu do Chorvatska: vyplnit a vytisknout si potvrzení: https://entercroatia.mup.hr

Místo ubytování: „LOĎ SV. ROKO, DUGI RAT“

Nalodění I. skupiny je v přístavu Dugi Rat je v sobotu 21. 08. 2021. Ve 12 hod. (Zpět do přístavu se vracíme za týden v pátek odpoledne.)

Nalodění II. skupiny je v přístavu Dugi Rat je v sobotu 28. 08. 2021. Ve 12 hod. (Zpět do přístavu se vracíme za týden v pátek odpoledne.)

Doprava tam i zpět je vlastní.

Tam na molu vyložíme výstroj, dáme na loď a auta odvezeme na parkoviště. (cena 20 EUR za vozidlo)

Přístav je na cestě ze Splitu na Omiš. (viz přiložená mapka)

 

S sebou si vezměte:

-          Kompletní výstroj, včetně lahve a zátěže

-          Potápěčskou licenci

-          Kartičku potápěčského pojištění

-          Finance: parkování 20,- EUR, ponory v rezervacích – ostrov Vis atd. 10 – 30,- EUR

-          Na lodi je točené pivo, káva, čaj za peníze. Platí se na konci pobytu v EUR, hotově, nelze kartou.

-          Plavky, ručníky a mazadla proti slunci a průjmu (krémy, rumy, fernety, plechovkové pivko)

 

Na lodi je plná penze (snídaně, oběd, večeře). Ve dvoulůžkových kajutách jsou lůžkoviny. Na lodi jsou tři sprchy a WC včetně toaletního papíru. Na slunění si můžete vzít velkou osušku nebo podložku, na sundecku jsou lehátka na slunění i večerní pokec.

Do lahví se bude tlačit pouze svěží chorvatský vzduch, ostatní plyny nejsou k dispozici. Pokud budete mít chuť na lepší směsi, tak si dovezte nějakou stage, ale není to nutné. Samozřejmě ponory budete dělat dle svých kvalifikací a  zkušeností. Zatím nemáme povoleny žádné ztráty a ti, co se zanoří, se také musí v pořádku vynořit. Osobně to budeme kontrolovat.

První kontrolní ponor bude na Hvaru do hloubky 30 m.

Předběžná trasa našeho safárka je z přístavu – Brač – Hvar – Vis – Brusnik -  Šolta. Každý večer a noc budeme kotvit v nějakém přístavu. Bude dost času na prohlídku města, posezení a pokec. Také na přípravu a plánování dalších ponorů.

 

Těším se na setkání.

Standa

+420 602 44 28 27

 

 

 

Cestování a podmínky vstupu do Chorvatska - aktuálně

Aktualizováno: 27.07.2021 / 13:49

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Dne 26. července vstoupilo v platnost ochranné opatření týkající se překročení státních hranic Chorvatska s platností do 15. srpna 2021.

Od 26. července 2021 čeští občané do Chorvatska mohou vstoupit pokud disponují platným EU digitálním COVID certifikátem (potvrzujícím  očkování, testování nebo prodělanou nemoc COVID).

Výjimečně, pokud by čeští občané nedisponovali platným EU digitálním COVID certifikátem, budou moci vstoupit do Chorvatska pokud předloží písemné potvrzení, že splňují jednu z následujících  podmínek:

1.        Negativní výsledek PCR testu (ne starší 72 hodin od odběru do příjezdu na chorvatské hranice)

2.        Negativní výsledek antigenního testu (ne starší 48 hodin od odběru do příjezdu na chorvatské hranice). U antigenního testu je nezbytné, aby se jednalo o testovací sadu zveřejněnou ve Společném seznamu Evropské rady a také, aby byl test proveden akreditovanou laboratoří a výsledek obsahoval název výrobce použitého testu a/nebo komerční název testu.

3.        Potvrzení o očkování oběma dávkami vakcíny používané v EU (AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Gamaleya, Sinopharm) ne starší 270 dní. V případě očkování vakcínou Johnson & Johnson od očkování musí uplynout nejméně 14 dní.

4.        Potvrzení o očkování první dávkou vakcíny Pfizer, Moderna nebo Gamaleya, s tím, že od očkování musí uběhnout 22 dnů ale ne více jak 42 dnů

5.        Potvrzení o očkování první dávkou vakcíny AstraZeneca, s tím, že od očkování musí uběhnout 22 dnů ale ne více jak 84 dnů

6.        Potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 a přijetí první dávky očkovací látky v rámci šesti měsíců od počátku nemoci s tím, že od očkování do příjezdu na hraniční přechod uběhlo méně jak 270 dnů

7.        Potvrzení o pozitivním PCR nebo antigenním testu (antigenní test definován v bodě 2), který byl proveden před více jak 11 dni ale ne před více jak 270 dní anebo lékařské potvrzení o prodělané nemocí COVID-19

8.        Pokud osoba nesplňuje žádnou z výše uvedených podmínek, pak do Chorvatska může vstoupit pod podmínkou, že se na vlastní náklady nechá otestovat PCR nebo antigenním testem na COVID-19 a do doby přijetí výsledku testu je povinná strpět karanténu, které ji bude nařízena přímo na hraničním přechodu při vstupu do země

Je doporučené, aby všichni přicevstovavší předem vyplnili epidemiologický formulář EnterCroatia, který je dostupný i v české jazykové mutaci.

Během pobytu v Chorvatsku musí přicestovavší osoby dodržovat pravidla stanovená Chorvatským ústavem veřejného zdraví, což zahrnuje především:

·         omezení kontaktů s jinými osobami na nutné minimum a minimalizovat riziko přenosu viru;

Odpovědi na časté dotazy týkající se vstupu do Chorvatska Ministerstvo vnitra Chorvatské republiky zpracovalo v anglickém a německém jazyce a tyto informace jsou dostupné na jejich webových stránkách v kategorii UZG COVID.

 

 

Pravidla návratu do ČR

Stále v platnosti: 8.8.2021

Aktualizováno: 07.08.2021 / 12:42

 

Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář.
Osoby s ukončeným očkováním, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 a děti do dovršení věku 6 let nemusí absolvovat testy ani samoizolaci.
Všechny ostatní osoby mají povinnost absolvovat testy na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2 a případně absolvovat samoizolaci podle specifikace upřesněné v článku. 

 

Pár fotek z loňské plavby: www.respodiving.cz/fotky/#vis-2020-02-jpg

Video z loňské plavby: www.youtube.com/watch?v=EK9AH0TM11Y

Podrobnosti cesty a podmínky k přejezdu přes hranice vám sdělím až těsně před akcí, protože se stále něco mění.

V současné době jsme jeli s certifikáte o očkování nebo s testem na Covid a vyplnění formuláře na chorvatském webu. Na hranicích jse fronty do půl hodiny, ale o prázdninách to asi bude horší. Tak s tím časově počítejte.

Cena safárka:

Potápěč               17.500,- Kč          (záloha 10.000,- Kč)

Nepotápěč         14.000,- Kč          (záloha 10.000,- Kč)

Bydlíme na lodi ve dvoulůžkových kajutách, plná penze (snídaně, oběd, večeře). Každou noc jsme v nějakém přístavu na ostrovech (procházka, posezení u vínka a hlavně pohodička). Na lodi je k dispozici, za platbu, točené pivo a další nápoje, ale nechá se jistě tyto potřebné tekutiny zakoupit v obchodech na pevnině, případně si pár plechovek přivézt z domova. V ceně je foukání lahví vzduchem (nitrox, ani další chutné plyny nejsou k dispozici), podrobné informace k lokalitám, na některých ponorech doprovod zkušeného průvodce. Výstroj vlastní, na lodi nejsou ani lahve!

Dle chorvatských zákonů budeme mít na lokalitách u ostrova Vis místního licencovaného průvodce. Tady se platí i příplatky za ponory.

Protože na lodi není žádné vybavení k půjčení, je nutné s sebou mít veškerou výstroj, včetně lahví a zátěže.

 K dispozici je slaná voda v moři, té je dostatek. Na lodi jsou na vrchní palubě toalety a sprchy s dostatkem teplé vody. Pro závisláky je k dispozici WIFI. Na horní palubě je prostor pro opalování a večerní diskuze- prostě příjemné posezení celý den a hlavně večer.

Doplatky za ponory na Visu a parkování se platí na konci pobytu v EUR hotově. Platební kartou to nelze.

Abychom se vyhnuli nějaké čínské chorobě, doporučuji dodržovat hygienické požadavky a je možné, že si vás v průběhu týdne otestuji, kdo se bude bránit půjde přes palubu, případně ho protáhneme pod kýlem.

Vše jsem osobně vyzkoušel, lokality odpotápěl a tak se s čistým svědomím těším na super potápění na Jadranu.

 

 

Předběžně na rok 2023 - 2024 ???

Srí Lanka 01. - 15. 02. 

Předpokládaná cena: potápěč: 39.900,- Kč, nepotápěč: 31.900,- Kč + pojištění

Krásný ostrov Srí Lanka bude pro nás novou lokalitou. Celý resort je zamluven pro naší skupinu, Ubytování, polopenze a 10 ponorů v teplé vodě Indického oceánu. Možnost výletů, zapůjčení skůtrů, koupání a šnorchlování na krásných plážích........

 

Mikronésie - Truk Lagoon: září 2022

Cena: 97.800,- Kč, včetně letenky, ubytování a balíčku 24 ponorů - bez stravy
Vrakové potápění na jedné znejlepších světových lokalit. Opět vyrážíme na Truk. Vybíráme to nejlepší z místních vraků. Při velké operaci americké armády na japonskou vojenskou základnu na Truku bylo potopeno více než šedesát lodí a letadel, najde se i ponorka. Vraky leží v přijatelných hloubkách 6 - 60 m. Většina ponorů je do hloubky maximálně 40 m. K dispozici jsou lahve 12 L, 15 L, twiny i stage, s vlastní postrojí i sidemounty.  Foukat můžeme pacifický vzduch, nitrox i trimix. Ve vodě nás bude provázet zkušený místní průvodce a český průvodce Standa (na Truku přes 200 ponorů). Ubytování v prostorných dvoulůžkových pokojích s pěkným sociálním zařízením a balkonem situovaným k moři. Jídlo (není v ceně) v restauraci resortu se světovou i místní kuchyní. Večerní posezení u venkovního baru pod palmami jen dokreslí úžasný večer.