Srí Lanka - únor 2020

Po delších úvahách jsme se rozhodli pro změnu. Dlouho jsme cestovali do známých lokalit jako bylo Bali, Mikronésie, Malta.... a tak je třeba vyrazit do dalších zemí a moří. Po devíti letech jsme opět zamířili na krásný ostrov Srí Lanku - Cejlon. Tentokrát jsme se zaměřili více na cestování po Srí Lance a poznávání kultury, památek i přírody na souši. Až posledních několik dní jsme strávili v oblasti Unawatuna a Hikkaduwa. Což jsou nějlepší oblasti na potápění na jihozápadě ostrova.
 

Mikronésie - Truk Lagoon 2011 - 2020

Připravil jsem takový průřez naším potápěním na nejlepší světové vrakové lokalitě Truk Lagoon v Mikronésii.

Egypt - Silvestrovské severo-jižní safari 2017/2018

        Opět po čase jsme se sešli v Egyptě na oslavu Silvestra. Připravené severo-jižní safari na lodi Heaven Rubin. Tradičně skvělá parta potápěčů Respodiving.cz na lodi už byla předzvěstí dobrého zakončení potápěčské sezony 2017. Letenky jsme měli zajištěné od Air Cairo, 30 kg hlavní zavazadlo udělalo všem radost, tak nebyl problém zabalit vše co bylo potřeba k potápění, fotografování či pobytu na lodi. 
            V Egyptě nás čekalo Severo-jižní safari. Vyplutí z Hurghady směrem na sever, přes několik reefů na rozpotápění (Shaab El Erg) jsme se zastavili na útesu Abu Nuhas na prvních vracích (Ghiannis D, Chrisoula K), doplnili ponorem na vrak Kingston a pokračovali na tradiční Thistlegorm. Po nocování na Small Gubalu jsme poslední den v roce přepluli na jih, s ponory na Small Giftun, Ras Abu Soma, Gamul Soraya. Silvestra už jsme oslavili zakotveni nedaleko Safagy - tím jsme si užili i výhledu na silvestrovský ohňostroj. Nový rok 2018 jsme začali ponorem na vrak trajektu Salem Express. Pak už jen "rybičkové" ponory dvoudenní cestou k přístavu v Hurghadě, na Abu Kafan, Shaab Shahr, Panorama reef, Gota Abu Ramada. V podvečer 2. 1. jsme zakotvili v novém přístavu v Hurghadě, poslední přespání na lodi a další den v poledne jsme už vyráželi na letiště a směrem do chladného Česka.
 

Marshallovy ostrovy - potápění na Bikini Atoll & Kwajalein Atoll

    Přátelé a milovníci vrakového potápění a historie války v Pacificu. V poslední době se u mě množí dotazy na možnost potápění na světoznámé lokalitě Atolu Bikini a s tím související lokalitě Kwajalein Atoll. V podstatě "Nic není problém", ale vše souvisí s cenou za tento životní zážitek. Pro ty, co nemají rádi dlouhé čtení, hned na začátku oznamuji, že to vyjde na cca 260.000,- Kč. Více nawww.respodiving.cz/z-cest/bikini-atoll/