10. MIKRONÉSIE – TRUK LAGOON: 12. - 23. 11. 2018

Český doprovod: Standa (na Truku má již 187 ponorů)

Cena: 93.000,- Kč - záloha: 50.000,- Kč *** doplatek 43.000,- Kč

   Přihlášky: standa@respodiving.cz  Přihláška je potvrzena zaplacením zálohy!

Program:

1 den                    – odlet z Prahy do Soulu

2 den                    – přílet do Soulu, odlet na Guam

3 den                    – odlet z Guamu, přílet na Truk, ubytování, příprava výstroje

4 den                    – 3 ponory 

5 den                    – 3 ponory 

6 den                    – 3 ponory 

7 den                    – 3 ponory 

8 den                    – 3 ponory 

9 den                    – 3 ponory 

10 den                  – 3 ponory, večerní grilování na rozloučenou

11 den                  -  odlet z Truku na Guam, odlet z Guamu do Soulu

12 den                  - odlet ze Soulu do Prahy, přílet do Prahy

Máme zaplaceno:

·         Letenka Praha-Soul-Guam-Truk a zpět

·         Ubytování 8 nocí ve dvoulůžkových pokojích - bez snídaně

·         Potápění 7 dní po třech ponorech = 21 ponorů

·         Láhev 12 - 15 L, zátěže, foukání AIR

·         Transfery z letiště do resortu a zpět na letiště

Budeme doplácet:

·         Druhou láhev 12 L na twin a stage 12 L

·         Nitrox 50%

·         Ponor první den po příletu (75 USD)

·         Vstupy na ostrovy k prohlídce japonských vojenských objektů (cca 20 USD)

·         Povolenku k potápění na vraky – permice (50 USD)

·         Odletová taxa na letišti (40 USD)

·         Strava – v resortu je slušná restaurace – platí se až na konci pobytu na recepci

Platby: vše mimo odletové taxy lze platit kartou

Internet: WI-FI je na recepci a je zdarma

Ubytování:

Dvoulůžkové prostorné pokoje se sociálním zařízením, ledničkou, klimatizací a prostorným balkonem s výhledem na moře. Teplá voda teče celý den. Denně se uklízí a mění ručníky. Na pokoji je doplňována pitná voda. V zásuvkách je 110 V, jsou amerického typu, je potřebný adaptér na naši zástrčku. Slušná restaurace je přímo v resortu, nabídka jídel z Americké, Japonské i ostrovní kuchyně.

Potápění:

                Báze je přímo v resortu. V balíčku jsou 12 L lahve, kdo bude chtít dvojče nebo sidemount a stage, tak mu to na požádání připraví na místě. Foukání vzduchu je běžné, nitrox, nebo trimix není problém. Do stage se běžně dává EAN 50 a vydrží nám běžně na 3 – 6 ponorů, podle hloubek a časů na dně. Na bázi mají skvělého blendera, který připraví do lahví přesně to, co požadujete. Místní průvodci jsou velice zkušení, jezdí sem potápěči z celého světa, od rekreačních až po hloubkové techniky s RBčkama. Výborní potápěči, klidní, dobře znají vraky a nikoho nebuzerují.  V průběhu pobytu se nechá udělat ponor i na reefu s krmením žraloků a prohlídkou místní fauny. Po domluvě se s průvodcem můžeme podívat na pevninu, na japonské objekty z války atd. Na konci akce je pro nás párty s grilováním (je v ceně).     

Pokud budete chtít něco doplnit, tak pište: standa@respodiving.cz

Pro každého, kdo se na Truku již potápěl, je to zážitek na celý život. Prostě návštěva vrakového ráje s bohatou historií.

Standa Slabý +420 602 44 28 27

www.respodiving.cz & www.wrecks.cz

Mikronésie 

se nachází na západě Tichého oceánu a skládá se ze 4 federálních států. Federativní republika Mikronésie je ostrovní stát v západní části Tichého oceánu. Rozloha pevniny činí 274 čtverečních kilometrů.

Stát se skládá ze čtyř hlavních souostroví Yap, Chuuk, Pohnpei a Korsrae v severozápadním Tichém oceáně v souostroví Karolíny. Rozkládá se na sopečných a korálových ostrovech s vlhkým tropickým podnebím.

Federativní státy Mikronésie jsou federativní republikou, suverénním státem ve volném společenství s Spojenými státy americkými. Stát Mikronésie je součástí stejnojmenného regionu, který je tvořen stovkami malých ostrovů rozdělených do sedmi teritorií. Jedná se o zemědělský stát, poměrně významný je zde cestovní ruch. Pro Mikronésii je hlavním vývozním artiklem exotické ovoce a kokosové ořechy. Důležitou pozici má také rybolov. Stát je nezávislý od roku 1990.

Archeologické nálezy naznačují, že Mikronésie byla osídlena před více než 4 tisíci lety. Původní decentralizovaný rodový systém se vyvinul v ekonomicky a nábožensky centralizované impérium se sídlem na ostrově Yap. V 12. a 13. století zde existovala silná království, což dokazují ruiny budov např. v Kosrae. Velkou záhadou jsou dodnes umělé čedičové ostrovy Nan Madol, blízko ostrova Pohnpei.

Pro Evropu objevili oblast dnešní Mikronésie Portugalci. V 16. století oblast ovládlo Španělsko pod názvem Španělská východní Indie. V roce 1899 byla podstoupena Německu, které toto území začlenilo do své kolonie Německá Nová Guinea. Od roku 1914 bylo území spravováno Japonskem. Od roku 1949 byla pod správou OSN vykonávanou USA jako součást Poručenského území Tichomořské ostrovy.

Mikronésii je možné navštívit kdykoliv během roku. Průměrná teplota je stabilních 27 °C. Pouze v období červenec-listopad je větší vlhkost. Panuje zde teplé tropické a vlhké podnebí, ovlivněné oceánem. V zemi se nerozlišuje vysoká a nízká turistická sezóna.

Jediný systém autobusové dopravy funguje na ostrově Yap. Na ostrově Weno (Chuuk) a Yap je k dispozici taxislužba. Na větších ostrovech je možné půjčit osobní automobil. Mimo města je kvalita silnic většinou neuspokojivá. Situace se zhoršuje po přívalových deštích. V zemi se jezdí vpravo, i když na cestách se vyskytují i automobily, které mají řízení uzpůsobeno pro jízdu vlevo. V zemi neexistuje asistenční služba pro automobilisty. Nejobvyklejším způsobem cestování mezi ostrovy je rozšířený systém lodní dopravy.

Ostrovy mají plochý povrch a nepatrně vyčnívající nad úroveň mořské hladiny. Přesto nejvyšší hora Totolom měří 791 m. Hlavní město je Palikir na ostrově Pohnpei.